OTTO HEJNIC

Osobitý hudebník a skladatel, který je pro svou hráčskou univerzálnost jedním z nejvyhledávanějších českých bubeníků. Je členem řady úspěšných hudebních projektů s českou i mezinárodní účastí.

Jako leader vydal tři alba a jako sideman je na dalších téměř 40 albech, pravidelně koncertuje nejen v Čechách a na Slovensku, ale také po celé Evropě i USA.

Po absolutoriu na pražské státní konzervatoři u profesora Veselého (obor bicí) se věnoval také pianu a skladbě. Na dva roky se stal firemním hráčem pro Yamaha drums.

Ve 22 letech získal stipendium ke studiu na prestižní americké škole Berklee of Music v Bostonu. I když toho nevyužil, v USA v průběhu několika let žil a sbíral zkušenosti.

Hrál s výbornými muzikanty, jako jsou Joe Rybczyk jr., Jason Fraticelli, Fitzgerald Jenkins, Gustavo Carucci, Marcin Garbulinsky, Ben Meigners atd. V USA také natočil své první jazz album “Live from New Orleans”. Po návratu do Prahy se stal učitelem na americké “International School of Music and Fine Arts Prague” (ISMFA).

V roce 2009 založil své vlastní jazzové trio, pro které skládá kompozice. Otto Hejnic Trio tvoří spolu s ním vynikající slovenský klavírista Ondrej Krajňák a virtuozní kontrabasista Josef Fečo. U prestižního slovenského labelu Hevhetia vydali tři vysoce oceňovaná alba. Odehráli již několik stovek koncertů a pravidelně vystupují nejen po celé Evropě, ale jsou zváni i do zámoří, jako např. na International Jazz Fest Mexico a následné turné v roce 2015.

Otto také skládá. Kromě komerční a divadelní hudby (např. hra Sleeping Arround pro strašnické divadlo 2010), složil hudbu k filmovému dokumentu Hoteliér režiséra Josefa Abrháma ml. Film zachycující slavné herecké osobnosti (Pavel Landovský, Vladimír Pucholt, Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Jan Kačer) byl v roce 2014 nominován na cenu Českého lva.

V neposlední řadě Otto fotí a vystavuje své fotografie (Liberecká galerie, kavárna a výstavní síň, pražská galerie Rock Café, Galerie Café Obzor Rudná ap.)

Otto Hejnic působí v těchto kapelách:

Otto Hejnic Trio (modern jazz)
Otto Hejnic Trio feat. Chuck Wansley USA/CZ (swing)
Dani Robinson Concept USA/CZ ( rock/blues )
Original Vintage Orchestra (bigband)
Rajnošek B.and (fusion)
Zuzana Lapčíková Band (moravský folklor propojený s jazzem)
Petr, Otto a Já (pop folk)